Údržba

Strešné okná si vyžadujú len minimálnu údržbu – je potrebné iba pravidelné čistenie skla a prelakovanie dreva raz za rok, pokiaľ okno bolo namontované do miestnosti s vysokým obsahom vlhkosti vzduchu. Všetky strešné okná sa dajú otočiť o 165 stupňov z dôvodu zabezpečenia dobrej prístupnosti k vonkajšiemu sklu pri čistení. Strešné okná Dakea Better PVCDakea Best Dakea Best PVC sa okrem toho dodávajú s bezúdržbovou povrchovou úpravou zasklenia Titan Glass.

guarantee

titan glass titan glass

Prevedenie Titan Glass ponúka jedinečné zníženie usadzovania nečistôt na vonkajšom povrchu okna.  

Počas výrobného procesu sa priamo na povrch skla aplikuje špeciálna mikroskopická vrstva oxidu titaničného. Keď je tento titánový povrch vystavený slnečnému žiareniu, spúšťa dvojčinný proces:

titan glass
  1. Náter reaguje pomocou „fotokatalytického“ procesu s ultrafialovým žiarením v prirodzenom dennom svetle tak, že naruší a rozloží organické nečistoty.
  2. Na spláchnutie rozložených nečistôt sa využíva dážď. Vďaka tomu je starostlivosť a údržba vášho okna bezproblémová, zadarmo a šetrná k životnému prostrediu!

Titan Glass okrem toho umožňuje rýchlejšie schnutie – zanecháva sklo čisté, je na ňom menej šmúh, čím poskytuje krásne jasné výhľady a robí ho ideálnym pre všetky vonkajšie sklené povrchy vo vašom dome.

Drevenú konštrukciu je možné čistiť aj teplou mydlovou vodou, ale v tomto prípade treba rátať s tým, že z dôvodu častého čistenia bude potrebné častejšie lakovanie.

Prelakovanie strešných okien. Potreba prelakovania závisí od obsahu vlhkosti v miestnosti. Pre tieto účely sú vhodné všetky laky na báze vody, ale dbajte na to, aby ste lakovú vrstvu nanášali na povrch rovnomerne.

Na zabezpečenie ľahkého otáčania okna namažte centrálne otočné závesy.

Vyčistite žliabky lemovania pri okne, aby bol zabezpečený plynulý odtok vody v okolí okna.

Údržba – rolety

Rolety nevyžadujú pravidelnú údržbu. Pokiaľ je to však nutné, očistite rolety mokrou handrou.

blind

Údržba – vonkajšie rolety

Odporúčame pravidelné čistenie odvodových kanálov dažďovej vody v bezprostrednej blízkosti vonkajšej rolety.

Na zabezpečenie funkčnosti vonkajšej rolety nie je potrebná pravidelná údržba. V prípade správneho používania bude funkčná dlhé roky.

roller shutter

Údržba – elektrické ovládanie

Čistenie motora sa vykonáva mokrou handrou s použitím bežného čistiaceho prostriedku.

Elektrický otvárací systém nevyžaduje špeciálnu údržbu. Za účelom predĺženia životnosti a bezchybného fungovania však odporúčame raz za rok premazať reťaz olejom.

Maintenance