Ultima

Tabuľka s rozmermi

 • KEV C2A B1200
 • KEV C4A B1200
 • KEV F4A B1200
 • KEV F6A B1200
 • KEV M4A B1200
 • KEV M6A B1200
 • KEV M8A B1200
 • KEV M10A B1200
 • KEV P6A B1200
 • KEV P8A B1200
 • KEV S6A B1200
 • KEV S8A B1200
 • KEV U4A B1200
 • KEV U8A B1200

Dakea Ultima je produkt pre tých najnáročnejších klientov. Ultima predstavuje výborný výkon ohľadom znižovania hluku a odolnosti. Dodáva sa s 20-ročnou zárukou a doživotnou zárukou na zasklenie proti poškodeniu krupobitím.

Dakea Ultima je strešné okno s otočnými stredovými závesmi a najlepšími vlastnosťami. Vďaka jeho vynikajúcej energetickej účinnosti a inovatívnemu zvukotesnému systému bude Váš domov výrazne pohodlnejší a pokojnejší.

Okno Dakea Ultima prináša mimoriadnu odolnosť a bezpečnosť s jeho 6 mm-ovým tvrdeným vonkajším sklom a laminovaným vnútorným sklom. Extra vrstva odrážajúca teplo + ochrana proti UV žiareniu zabráni blednutiu nábytku a kobercov v miestnosti. Špeciálna vrstva oxidu titaničitého na vonkajšom zasklení zabezpečuje samočistiaci efekt a poskytuje oveľa čistejšie okno.

Dakea Ultima je dodávaná s dvojitým systémom redukcie hluku. Súčasťou tohto systému je zvýšená hrúbka vonkajšieho skla a pridanie dvoch vrstiev zvukotesnej fólie na laminované sklo. Tieto dohromady redukujú vonkajší hluk takmer na polovicu v porovnaní s tým, čo môžete počuť pri štandardnom okne.

Druhá časť systému tlmenia hluku spočíva v použití unikátnych oplechovaní. Tieto prvky výrazne utlmia hluk pôsobený dažďom alebo krupobitím na ráme a takto bude v miestnosti omnoho tichšie aj pri búrlivom počasí.

Dakea Ultima má tiež najvyššiu triedu priepustnosti vzduchu a vynikajúcu hodnotu vodotesnosti v dôsledku systému Safe Guard, výsledkom čoho je úspora energie, pokoj a tichšia, komfortnejšia izba.

Na okná Dakea Ultima sa poskytuje 20-ročná záruka.

Okno Dakea Ultima sa dodáva spolu s hydroizolačným golierom (RUC) a zatepľujúcim penovým rámom (IFC), ktoré sú bezplatnou súčasťou balenia, vďaka čomu je Dakea Best najvýhodnejšou ponukou výrobku na trhu. IFC zabezpečuje lepšiu tepelnú izoláciu a RUC urýchľuje proces montáže a zlepšuje tesnosť strešnej konštrukcie.

Strešné okná Dakea Ultima sa môžu montovať do všetkých strešných krytín so sklonom strechy od 15 do 90 stupňov. Správne namontovanie si vyžaduje použitie originálneho lemovania Dakea.

Technické parametre
Konštrukcia

Široký rám, laminované borovicové drevo, 100 % zo severských lesov s certifikátom FSC, ochrana pred plesňou a hmyzom, dvojitý akrylový lak.

Vetranie

2 pasívne vetracie pozície cez rukoväť, okenné krídlo vetrané v zatvorenej pozícii, až do 2 600 mm2 zodpovedajúcej oblasti, prúdenie vzduchu až do 22 m3/hod (pri 10 Pa a šírky rámu do 94 cm).

Parametre skla

Bezpečnostné sklo s vrstvou zvukotesnej fólie, konštrukcia skla s kryptónovou výplňou, extra vrstva odrážajúca teplo + ochrana proti UV žiareniu, 6 mm tvrdené vonkajšie sklo so samočistiacou vrstvou.

Prevádzkové funkcie

2 tesnenia: zvárané posuvné tesnenie, zvárané tesnenie oplechovania, stredový otočný záves, hydroizolačný golier (RUC) a zatepľujúci penový rám (IFC) sa dodáva v balení zadarmo. Systém redukcia hluku spôsobeného dažďom so špeciálnym oplechovaním.

Zasklenie 1200
Konštrukcia
33.2SSV6-10G3-6HV9:N2
22 mm izolačné dvojsklo
Áno
Nízka prestupnosť tepla
Áno (dve ochranné vrstvy)
Plyn (kryptón)
Áno
Tvrdené
Áno
Laminované
Áno
Zvukotesná fólia
Áno
Ug (W/m2K)
0,9
Okno
Uw (W/m2K)
1,2
Vodotesnosť
E 1350
Priepustnosť vzduchu
Trieda 4
Odolnosť voči zaťaženiu vetrom
Trieda C4
Redukcia hluku (dB)
38 (-1,-3)
Farba
Prírodné drevo
Áno

Príslušenstvo pre väčší komfort
Príslušenstvo na jednoduchú montáž
0