Vytvorenie pokojnej a tichej atmosféry môže byť výzvou pre každého majiteľa bytu alebo staviteľa. Ak máte hlučných susedov alebo žijete vo veľmi rušnom prostredí, neustály hluk môže byť záťažou.

Či už ste majiteľom bytu, ktorý sa snaží zbaviť hluku od susedov alebo ste staviteľom, ktorý plánuje nový dom na rušnej ulici, tieto tipy na zníženie hluku vám pomôžu vytvoriť pokojnejší domov.

Ako znížiť hluk z cestnej premávky vo vašom dome alebo byte?

Ak bývate na hlavnej ceste, zvuk prechádzajúcich áut môže byť rušivý, najmä ak nie je stály, ako keď zahučí klaksón alebo hučí motor!

Hlavné spôsoby zníženia hluku v domácnosti sú tieto:

  1. Zainvestujte do okien s dvojitým alebo trojitým zasklením
  2. Používajte rolety znižujúce hluk a komfortné príslušenstvo

Uvedené spôsoby dokážu redukovať aj iný druh vonkajšieho hluku, napríklad ak bývate alebo staviate pri rušnom parku, alebo na mieste, kde sa konajú koncerty, prípadne vedľa futbalového ihriska.

Existuje viacero opatrení na zníženie hluku, ktoré môžu pomôcť zlepšiť izoláciu vášho domu. Bližšie informácie týkajúce sa tipov na redukciu hluku nájdete nižšie…

1. Zainvestujte do okien s dvojitým alebo trojitým zasklením

Ak chcete znížiť hluk z dopravy vo svojej domácnosti alebo budove, v každom prípade zvážte investíciu do okien s dvojitým alebo trojitým zasklením, ktoré vytvoria dodatočnú protihlukovú bariéru. Hoci ide o nákladnú položku, oplatí sa ju zvážiť kvôli výraznému vplyvu na kvalitu a kvantitu zvuku prenikajúceho do vášho domova.

Okná s technológiou blokovania hluku* môžu zabezpečiť zníženie hluku až o 38 dB, čo v porovnaní so štandardnými oknami predstavuje o 50 % účinnejšie tlmenie hluku.

Ak však máte obmedzený rozpočet, môžete sa rozhodnúť pre okná s trojitým zasklením iba v prípade strešných okien orientovaných na cestu.

2. Používajte rolety znižujúce hluk a komfortné príslušenstvo

Znižovanie hluku len pomocou závesov a roliet má svoje hranice, preto sa ich oplatí kombinovať s ďalšími možnosťami redukcie hluku pre tichší a pokojnejší domov.

Ak chcete znížiť hluk v podkrovnej miestnosti, môžete si pozrieť našu ponuku roliet pre strešné okná. Rolety majú obmedzenú schopnosť redukovať zvuk, žalúzie pre strešné okná však môžu zabezpečiť maximálnu účinnosť.

Napríklad naše solárne rolety sú podstatne robustnejším krytom strešných okien, ktoré okrem znižovania hluku zabezpečujú aj citeľnú zmenu atmosféry v domácnosti.

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako znížiť hluk v domácnosti – či už ide o vlastný dom, alebo o nový dom stavaný pre klienta. Výber najvhodnejšieho spôsobu závisí predovšetkým od rozpočtu a dĺžky trvania prác.

Hľadáte zvukovoizolačné strešné okná? Vyskúšajte naše okná Ultima Energy s trojitým zasklením, ktoré blokujú hluk.

*Technológia Noise Block je kombináciou rôznych vylepšení v konštrukcii strešných okien (vylepšené prvky oplechovania s fóliou pohlcujúcou zvuk), ktorá znižuje vonkajší hluk, ako aj nárazový hluk spôsobený dažďom, čo je v porovnaní so štandardnými oknami o 50 % účinnejšie tlmenie hluku. Redukcia hluku: 38 dB.

DAKEA NOVINY

Ste profesionálny montážnik, dodávateľ alebo staviteľ domu? Zaregistrujte sa na odber našich DAKEA Novín ešte dnes, aby ste sa ako prví dozvedeli o nových produktoch, propagačných akciách a exkluzívnych ponukách.

V prípade všetkých Vašich ďalších otázok vyplňte náš kontaktný formulár na našej webovej stránke.