Prípadové štúdie

PRIRODZENÉ SVETLO V INTERIÉRI

Prestavby podkroví sú zaslúžene veľmi populárne vďaka tomu, že sú lacnejším a neinvazívnym spôsobom na zväčšenie priestoru danej nehnuteľnosti. V niektorých priestoroch, ako napríklad v tomto rodinnom dome postavenom v roku 1900 a rekonštruktovanom v roku 1978 len niekoľko zmien urobilo obrovský rozdiel. V priebehu niekoľkých dní tím realizujúci tento projekt vymenil staré strešné svetlíky za 6 nových strešných okien Dakea Ultima, čo zväčšilo množstvo prirodzeného svetla a vzduchu v interiéri a umožnilo výhľad na okolie. Vďaka špeciálnemu zaskleniu okien Dakea Ultima tiež pomohol minimalizovať hluk pochádzajúci z blízkej ulice a tiež zlepšiť tepelnú izoláciu.

Interior design roof windows

ZMENA VZHĽADU A ŠPECIFÍK ŽIVOTNÉHO PRIESTORU

Vzhľadom na stav starých okien, namontovaných v streche pokrytej starými doskami z vláknitého cementu, výmena okien bola nepochybne potrebná, aby bolo možné vytvoriť zdravé a bezpečné prostredie pre majiteľov. Pridaním ďalšieho okna v obývačke sa tento priestor rozjasnil a zvýšila sa cirkulácia čerstvého vzduchu v tejto domácnosti s obytnou plochou 99 m2. Nové, väčšie okno v kúpeľni, otvárajúce široký výhľad na oblohu, vďaka ktorému maličká miestnosť vyzerá jasno a priestranne. Dodatočné okno v obývačke, ako aj rozhodnutie o výmene jedného zo starých, veľkých okien na dve podobné okná s kombi lemovaním (prvé predávané firmou Dolle v Dánsku!), vytvorili podobný efekt, ako namontovaním väčšieho okna, vytvárajúc efekt priestrannej steny, za zlomok ceny.

Housebuilding roof windows

VÝSLEDOK

Majiteľka domu, keď sme sa jej na to spýtali, povedala, že je veľmi spokojná, že sa podarilo získať dodatočné svetlo. Oceňuje aj zvukovú izoláciu okien Ultima, pretože miestny autobus prechádza vedľa jej domu niekoľkokrát denne. Nepochybne – táto prestavba podkrovia sa skončila úspešne!

Adding light to an interior - roof window

Súvisiace články

Prípadové štúdie

DAKEA VINTAGE PRE MANOR DRIVE

Firma Massey Limited vybrala okná Dakea Better Vintage pre nové obytné objekty v prestížnej obytnej štvrti ... čítaj viac

Prípadové štúdie

PRESTAVBA STODOLY V LANGFORD BARTON

Keď majiteľ nehnuteľnosti, Richard Prowse, hľadal univerzálne strešné okná, ktoré by sa dali ľahko namontov... čítaj viac

DAKEA NOVINY

Ste profesionálny montážnik, dodávateľ alebo staviteľ domu? Zaregistrujte sa na odber našich DAKEA Novín ešte dnes, aby ste sa ako prví dozvedeli o nových produktoch, propagačných akciách a exkluzívnych ponukách.

V prípade všetkých Vašich ďalších otázok vyplňte náš kontaktný formulár na našej webovej stránke.