Prípadové štúdie

SILA PARTNERSTVA

Rozvíjajúc silné vzťahy s kľúčovými výrobcami, majú predajcovia k dispozícii prístup k zdrojom, nástrojom a detailným produktovým školeniam pre svoje tímy. Dôležité je, že to môže mať podstatný vplyv na spokojnosť zákazníka, a s tým súvisiacu rentabilitu ich celej spoločnosti.

Napriek technologickému pokroku, ktorý prispieva k celkovému rýchlemu rozvoju , čo sa týka množstva, ako aj dostupnosti informácií o výrobkov, vzťahy medzi zákazníkom, predajcom a výrobcom ešte nikdy neboli tak dôležité ako dnes. Predajcovia by mali byť pripravení ponúkať čo najlepšie poradenstvo zákazníkom, ktorí chcú splniť konkrétne projektové požiadavky. Vďaka tomu, že zamestnanci sú dobre informovaní a poznajú sortiment výrobkov, predajcovia môžu poskytovať vynikajúce zákaznícke služby a vytvoriť konkurenčnú výhodu. Jedným z najlepších spôsobov na vytvorenie silnej znalostnej bázy o výrobkoch je nadviazanie spolupráce priamo s daným výrobcom.

Pozitívne partnerstvo, ktoré vytvorila stavebná firma Beesley a Fildes s popredným výrobcom strešných okien Dakea, je vynikajúcim príkladom výhod, ktoré takýto prístup prináša. Predajca dokázal rozvinúť svoju činnosť a zväčšiť poznatky zamestnancov o týchto výrobkoch. Firma Beesley a Fildes má deväť pobočiek v celom severozápadnom regióne Anglicka, sídli v Huyton v blízkosti Liverpoolu. Ian Carr, manažér pre strešné výrobky, chcel nájsť viac partnerov, ktorý by prezentovali výhodnú a inovatívnu produktovú ponuku vhodnú k jeho obchodnej ponuke. S viac než 75-ročnými skúsenosťami s navrhovaním strešných okien, ich výrobou a inováciami, Ian vedel, že spolupráca s Dakea, ktorá je súčasťou najväčšej firmy na svete vyrábajúcej strešné okná – VKR Group, bude to prirodzený krok dopredu v jeho podnikaní.

Ian povedal: „Som prekvapený z podpory, ktorú nám poskytla Dakea. Je to predovšetkým zásluha manažéra pre predaj Chrisa Phillipsa, ktorý v krátkom čase zrealizoval školenie personálu, prehĺbil znalosti tímu o škridlách a o strešných oknách, a tiež zabezpečil rôzne informačné materiály týkajúce sa predajných miest, ako aj cenové hárky”.

Od Chrisa som dostal porovnanie výrobkov a zostavu cien, tímu Beesley a Fildes sa podarilo získať jednoduchú, a súčasne širokú školiacu platformu v oblasti predaja, ktorá je cenná pre každú predajňu, ako aj pre jednotlivých spolupracovníkov.

Chris povedal: „Toto školenie umožňuje zamestnancom pôsobiacim v obchode získať informácie o našom sortimente výrobkov, a neskôr odovzdať tieto podstatné informácie zákazníkom.“

Okrem toho, Beesley a Fildes používajú balík online nástrojov Dakea, ktorý zaručuje podstatnú podporu predaj. Zahŕňa grafiky výrobkov Dakea na prevzatie, ako sú logá, fotografie a banery, prispôsobené k neustále rastúcemu povedomiu značky, ktoré môžu byť použité na webovej stránke predajcu. Okrem toho, balík online nástrojov Dakea tiež obsahuje rôzne elektronické cenové hárky výrobkov, spolu s tipmi, akým spôsobom optimalizovať obsah a vytvoriť pohyb tak v Dakea, ako aj na vlastných webových stránkach s cieľom podporiť predaj. Ian skomentoval výrobky Dakea, dodávajúc: „S impozantnou 20-ročnou zárukou, bezplatným montážnym príslušenstvom, ako je lemovanie z izolačnej peny a lemovanie z podkladovej fólie, nás predaj výrobkov Dakea skutočne teší. Zo sortimentu príslušenstva, ktoré zväčšuje komfort, mohli sme tiež použiť benátske rolety Dakea, ktoré sprevádzajú strešné okná Ultima.“

The power of partnership DAKEA

Jedným z kľúčových výrobkov v ponuke Dakea je strešné okno Ultima. Vďaka použitiu inovatívnej technológie ULTIMA znižuje hluk v interiéri o 50 % účinnejšie v porovnaní so štandardnými strešnými oknami. Ultima výrazne stišuje zvuky úderov, ktoré vytvára dážď či krupobitie, a tiež vonkajšieho akustického hluku, vrátane ruchu ulice. Vďaka použitiu technológie Comfort Glass, zasklenie chráni pred ultrafialovým (UV) žiarením a dokáže odraziť do 95 % škodlivého UV žiarenia. Vďaka dvom nízko emisným vrstvám s dvojitým pôsobením, systém Ultima je navrhnutý tak, aby sa dalo zaručiť, že nehnuteľnosti zostanú chladné počas leta a udržia teplo počas zimy – znižujúc domácnosti náklady na energie, a tiež chránia nábytok a celý interiér pred farebným vyblednutím. Okrem toho vďaka vonkajšiemu zaskleniu Titan Glass okno nepotrebuje tak častú údržbu a zaručuje vyššiu úroveň ochrany pred silnými údermi alebo pred rozbitím skla než je to v prípade štandardného okna.

Distributor DAKEA partner

Ian pokračoval: „V sklade máme množstvo strešných okien Ultima, a odkedy sme dosiahli takú úroveň, zaznamenali sme 15 až 20 percentuálny nárast predaja strešných okien. Vďaka rýchlym lehotám dodania už v nasledovný deň, ako aj vďaka rôznym inovatívnym riešeniam v oblasti hluku a štrukturálnych výhod, Ultima má tak veľa výhod, že sa ľahko predáva zákazníkom vo všetkých našich pobočkách.“ Okrem toho, v súvislosti blížiacim sa technickým školením, ktoré je naplánované pre zamestnancov Beesley a Fildes – využívajúce online školiace nástroje, akým je Akadémia Dakea – Ian je veľmi optimistický, a jeho zamestnanci budú stále rozvíjať svoje mimoriadne pozitívne vzťahy s Dakea a jej impozantná paleta výrobkov zaručia ďalší rozvoj podnikateľskej činnosti. Silná spolupráca medzi predajcom a výrobcom prináša výhody všetkým stranám. Dobre informovaný tím predajcov dokáže lepšie odporučiť vhodný výrobok, montéri dostanú najlepšie poradenstvo založená na kompletných a hlbokých znalostiach, a to následne zvýši spokojnosť zákazníkov predajcov a pomôže rozvíjať podnikanie.

The power of partnership

Súvisiace články

Prípadové štúdie

DAKEA VINTAGE PRE MANOR DRIVE

Firma Massey Limited vybrala okná Dakea Better Vintage pre nové obytné objekty v prestížnej obytnej štvrti ... čítaj viac

Prípadové štúdie

PREDCHÁDZANIE NÁSLEDKOM ZEMETRASENIA V HOLANDSKU

RIZIKOVÁ OBLASŤ Provincia Groningen je známa z častými zemetraseniami, ktoré spôsobuje ťažba zemného plynu,... čítaj viac

DAKEA NOVINY

Ste profesionálny montážnik, dodávateľ alebo staviteľ domu? Zaregistrujte sa na odber našich DAKEA Novín ešte dnes, aby ste sa ako prví dozvedeli o nových produktoch, propagačných akciách a exkluzívnych ponukách.

V prípade všetkých Vašich ďalších otázok vyplňte náš kontaktný formulár na našej webovej stránke.