majiteľov domov

5 KĽÚČOVÝCH VLASTNOSTÍ STREŠNÝCH OKIEN PRE STAVITEĽOV DOMOV

Ako staviteľ rodinných domov potrebujete pre svojich zákazníkov získať čo najkvalitnejší výrobok. Rovnako je to aj v prípade strešných okien. Vedieť, aké kľúčové vlastnosti treba hľadať pri strešných oknách, je dôležité nielen pre skvelú stavbu, ale aj pre spokojnosť zákazníkov. Prečítajte si náš blog a dozviete sa všetky vlastnosti, ktoré musia strešné okná mať.

1. VZDUCHOTESNOSŤ

Vzduchotesnosť je potenciálne najdôležitejším faktorom pre každé strešné okno, pretože zabezpečuje, aby nedochádzalo k úniku vzduchu alebo nežiaducemu prievanu. Úniky a prievan budú nasávať studený vzduch zvonku a vytláčať ohriaty vzduch, čím miestnosť ľahko stráca teplo.

 

Vzduchotesnosť strešných okien zabezpečuje reguláciu prúdenia vzduchu v celej miestnosti a zabraňuje tomu, aby v nehnuteľnosti nedochádzalo k únikom vzduchu alebo nežiaducemu prievanu. Pomáha tiež pri znižovaní hladiny hluku.

2. VETRANIE

Ďalším kľúčovým prvkom strešných okien je, aby zabezpečovali vhodné vetranie. Možno si myslíte, že by ste sa mali vyhnúť vetraniu, aby ste udržali teplo, ale vhodné vetranie je nevyhnutné na reguláciu vlhkosti v miestnosti.

 

Vhodné vetranie v strešných oknách nielenže zabraňuje kondenzácii, rastu plesní a vzniku vlhkosti, ale zabezpečuje, aby sa vzduch nahrádzal čistým vzduchom a odstraňujú sa pachy a škodliviny.

3. VODOTESNOSŤ

Okrem vzduchotesnosti je veľmi dôležité mať strešné okno, ktoré je vodotesné. Vodotesné okno zabraňuje prenikaniu dažďa a zatekaniu cez strechu.

 

To, že sú okná úplne utesnené, znamená úplný pokoj aj počas najhoršieho počasia a búrok. Na to, aby ste od strešného okna očakávali, že bude úplne vodotesné, potrebujete zabezpečiť aj lemovanie a uistiť sa, že je vhodné pre inštaláciu pre konkrétnu strešnú krytinu.

kołnierz okno dachowe

4. ZÁRUKA KVALITY

Pri hľadaní vhodného strešného okna pre svojich zákazníkov by ste mali hľadať aj vysokú kvalitu.

 

Ponúkame celý rad ďalších záruk kvality. Napríklad naša certifikácia dreva zaručuje, že všetko drevo použité v našich oknách prechádza prísnym výberom a je známe vynikajúcou hustotou a zvýšenou odolnosťou. Okrem toho naše komfortné sklo udržiava v nehnuteľnosti v zime teplo a v lete zabraňuje prehrievaniu.

 

Naša 20-ročná záruka znamená, že zákazníci získajú 20 rokov záruky, ktorá môže prechádzať aj na nových majiteľov nehnuteľnosti. Nech už potrebujete čokoľvek, na nás sa môžete spoľahnúť.

Ultima Window

5. ZÁKAZNÍCKA PODPORA

Je dôležité, aby ste pri výbere a montáži strešného okna dostali podporu, aby ste vy na oplátku mohli čo najlepšie podporiť svojich zákazníkov. Spoločnosť Dakea ponúka skvelý zákaznícky servis. Zahŕňa to online podporu - napríklad našu stránku s najčastejšími otázkami, inštruktážne videá a zdroje, a aplikáciu Dakea Pro -, ako aj podporu nášho tímu zákazníckeho servisu.

 

Zistite viac o podpore, ktorá je k dispozícii pre predajcov a montážnikov okien, vrátane logistiky, služieb na stavbe a následnej podpory.

Dakea Pro app

BONUS: ŠPECIFICKÉ FUNKCIE PRE PROJEKT

Pri hľadaní správneho strešného okna môžu existovať špecifické funkcie, ktoré potrebujete na správne vykonanie práce. Zákazník môže napríklad hľadať strešné okno, ktoré blokuje vonkajší hluk alebo poskytuje zvýšenú izoláciu.

V spoločnosti Dakea ponúkame sortiment strešných okien so špeciálnymi vlastnosťami pre potreby vašich zákazníkov. Napríklad naše strešné okno Ultima Energy ponúka technológiu blokovania hluku (kombináciu rôznych vylepšení v konštrukcii strešného okna), ktorá znižuje vonkajší hluk, ako aj nárazový hluk spôsobený dažďom. To znamená, že váš zákazník býva na rušnej ulici, môžete pre neho zabezpečiť ideálne strešné okno.

Okrem toho, ak váš zákazník potrebuje strešné okno do miestnosti s vysokou vlhkosťou, ako je napríklad kuchyňa a kúpeľňa, náš sortiment strešných okien Better Energy PVC je nevyhnutnosťou. Tento sortiment sa perfektne hodí do miestností s vysokou vlhkosťou, pretože má vysokú odolnosť voči vlhkosti a nečistotám. Jeho dvojkomorová štruktúra plnená argónom poskytuje aj lepšiu izoláciu, čo znamená menší únik tepla v zime a lepšiu ochranu pred teplom v lete.

Článok: 11 častých problémov strešných krytín, s ktorými sa stretávajú domy a stavitelia.

Nech už hľadáte čokoľvek, my v spoločnosti Dakea máme pre vás riešenie. Pre viac informácií si pozrite našu ponuku strešných okien.

Súvisiace články

majiteľov domov Replacing a roof window

11 NAJČASTEJŠÍCH PROBLÉMOV STREŠNÝCH KRYTÍN (A ICH RIEŠENIA)

Spoločnosť Dakea dennodenne pracuje s profesionálnymi pokrývačmi a počas svôjho pôsobenia si osvojila množs... čítaj viac

Profesionáli Rooflight Size

SPRIEVODCA VEĽKOSŤOU STREŠNÝCH OKIEN: ZÍSKANIE IDEÁLNEJ VEĽKOSTI OKNA

Pri stavbe nového domu alebo pri prestavbe podkrovia má správna veľkosť strešného okna veľký vplyv na výsle... čítaj viac

Profesionáli Kondensacja na oknie

KONDENZÁCIA VODNEJ PARY NA OKNÁCH

Čo je kondenzácia vodnej pary, ako zabrániť vzniku kondenzácie na oknách a čo robiť, ak sa na Vašom strešno... čítaj viac

DAKEA NOVINY

Ste profesionálny montážnik, dodávateľ alebo staviteľ domu? Zaregistrujte sa na odber našich DAKEA Novín ešte dnes, aby ste sa ako prví dozvedeli o nových produktoch, propagačných akciách a exkluzívnych ponukách.

V prípade všetkých Vašich ďalších otázok vyplňte náš kontaktný formulár na našej webovej stránke.