majiteľov domov

RELAXÁCIA BEZ KOMÁROV SO STREŠNÝMI OKNAMI? JE TO MOŽNÉ! OBJAVTE RIEŠENIE!

SIEŤKY PROTI HMYZU – UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Strešné okná sú jedným z najpríjemnejších a najprirodzenejších prvkov osvetlenia v našich domovoch. Tieto okná však môžu, bohužiaľ, umožniť aj vstup otravného hmyzu, ako sú komáre alebo muchy. Sieťky proti hmyzu namontované na strešných oknách ponúkajú účinné riešenie kontroly hmyzu. V tomto článku sú opísané rôzne typy sietí proti hmyzu pre strešné okná, možnosti ich montáže, materiálové zloženie a sortiment Dakea, ktorý ponúka vynikajúcu kvalitu a funkčnosť.

Rôzne typy a možnosti montáže:

Existujú dva hlavné typy sietí proti hmyzu, ktoré možno namontovať na strešné okná: pevné sieťky proti hmyzu a rolovacie sieťky proti hmyzu, ktoré možno navíjať a spúšťať.

 • Pevné sieťky proti myzu môžu byť dvojaké:

  1. Jedna z nich, ktorá sa upevňuje na vnútornú stranu strešného okna, sa dá namontovať a a úplne pripevniť k rámu okna, takže vo vnútri nezaberá žiadne miesto. Hoci poskytuje trvalú ochranu, nie je vhodným riešením pre prevažnú väčšinu strešných okien a pri čistení okna to vôbec nie je pohodlné riešenie. Tento typ sieťky možno namontovať len na naše plne otváravé strešné okná, ako sú Dakea Control, Dakea Flex, alebo Dakea Access.
  2. Druhým pevným typom sieťky je typ s montážou na okraj okna, ktorá tiež šetrí miesto a poskytuje nepretržitú ochranu pred hmyzom, ale možno jo použiť len pre strešné okná otvárajúce sa v hornej tretine a podobne ako vyššie uvedená verzia tiež sťažuje čistenie okna. Týmto typom strešného okna je Dakea Better View.
 • Sťahovacia, pohyblivá alebo dokonca rolovacia sieťka proti hmyzu

  • uľahčuje otvorenie strešného okna a vetranie miestnosti. Keď sieťka proti hmyzu nie je potrebná, napríklad v zime, možno ju uložiť do rolovacieho boxu. Inštalácia výrobku je takmer rovnako jednoduchá ako jej používanie, dá sa ľahko ručne ovládať.

Zloženie materiálu:

Rámy pre sieťky sú k dispozícii v rôznych typoch, ktoré majú rôzne výhody a obmedzenia. Tu sú niektoré bežne používané typy rámov sietí proti komárom:

  1. Kovové rámy: pre ten najelegantnejší vzhľad. Napríklad hliníkové alebo oceľové rámy. Hliníkové rámy sú ľahké, pevné a odolné voči korózii, čo im poskytuje dlhú životnosť. Oceľové rámy sú pevné a odolné, ale môžu byť náchylnejšie na hrdzavenie. Oba typy sa ľahko čistia a udržiavajú.
  2. Plastové rámy: zvyčajne sú vyrobené z PVC (polyvinylchloridu) alebo iných plastových materiálov. Plastové rámy sú ľahké, odolné voči korózii a nevyžadujú si náter. Sú k dispozícii v rôznych farbách, ktoré sa hodia k otvorom alebo štýlu budovy. Plastové rámy sú však menej pevné a odolné ako kovové rámy a pri dlhodobom používaní sa môžu ľahšie poškodiť alebo zdeformovať.
  3. Drevené rámy: Dodávajú oknám alebo dverám prirodzený vzhľad. Drevené rámy sa dobre kombinujú s tradičnými budovami a interiérom. Sú odolné a ľahko sa opravujú. Drevené rámy si však vyžadujú údržbu, napríklad pravidelné natieranie alebo lakovanie na ochranu proti vlhkosti, plesniam alebo hmyzu.

Každý typ rámu siete proti hmyzu má svoje výhody a obmedzenia a výber závisí od osobných preferencií, stavebného štýlu, environmentálnych faktorov a dokonca aj finančných prostriedkov. Pri výbere správneho rámu sieťky je dôležité zvážiť odolnosť, jednoduchosť používania, prispôsobenie a estetiku.

Sieťová časť sieťky proti hmyzu môže byť zvyčajne vyrobená z rôznych materiálov:

 1. V prvom rade spomenieme moskytiéry zo sklenených vlákien, ktoré sú ľahké a odolné a poskytujú dobré vetranie.
 2. K dispozícii sú aj siete proti hmyzu s hliníkovou povrchovou úpravou, ktoré sú pevné a trvanlivé a odolné voči poveternostným vplyvom.
 3. Existujú však aj pletivá potiahnuté plastom, ktoré môžu chrániť materiál pred hrdzou a inými škodlivými účinkami.

Aký je rozdiel medzi materiálmi?

Sieťovina zo sklenených vlákien, sieťovina s hliníkovou povrchovou úpravou a sieťovina s plastovou povrchovou úpravou sú tri rôzne typy sieťoviny z rôznych materiálov. Tu sú uvedené niektoré rozdiely medzi nimi:

Materiálové zložky: Sieťovina zo sklených vlákien je vyrobená z výstužných vlákien, ktoré sa zvyčajne spriadajú zo sklených vlákien. Sieťovina s hliníkovým povlakom je vyrobená z hliníkového drôtu potiahnutého tenkou vrstvou hliníka. Sieťovina potiahnutá plastom je vyrobená z plastových vlákien potiahnutých plastom.

Použitie: Sieťovina zo sklených vlákien sa často používa v stavebníctve, napríklad pri omietaní, vystužovaní sadrokartónu alebo vystužovaní betónu. Pletivo s hliníkovou povrchovou úpravou sa bežne používa na sieťky, siete proti komárom, siete na odpudzovanie vtákov a iné sieťové aplikácie. Siete s plastovým povlakom sa často používajú v záhradníctve alebo poľnohospodárstve, napríklad na ochranu rastlín, oplotenie pre zvieratá alebo na prenášanie zariadení.

Pevnosť a odolnosť: sieťovina zo sklených vlákien je veľmi pevný a odolný materiál, ktorý odoláva korózii, chemikáliám a UV žiareniu. Pletivo s hliníkovou povrchovou úpravou je ľahké, odolné, odolné voči korózii a poveternostným vplyvom. Sieťovina s plastovou povrchovou úpravou je vo všeobecnosti ľahká, pružná a odolná voči korózii, ale nie je taká pevná ako sieťovina so sklenými vláknami alebo hliníkovou povrchovou úpravou.

Pružnosť: sieťovina zo sklených vlákien a sieťovina s hliníkovým povlakom sú relatívne tuhšie, zatiaľ čo sieťovina s plastovým povlakom je pružnejšia. To znamená, že pletivo s plastovým povlakom sa ľahšie prispôsobuje rôznym tvarom a krivkám, ale je aj deformovateľné.

Požiarna odolnosť: sieťovina zo sklených vlákien má ohňovzdorné vlastnosti, zatiaľ čo sieťovina s hliníkovou vrstvou nie je horľavá, ale hliníková vrstva sa môže vznietiť. Hliníkové pletivo je nehorľavé, ale hliníkové pletivo je odolné voči ohňu.

SIEŤKA PROTI HMYZU DAKEA

Dakea je dôveryhodná značka známa svojimi vysokokvalitnými strešnými oknami. Sieťka proti hmyzu Dakea je rovnako autentická a odolná. Ľahko sa inštaluje a ľahko sa pripevňuje na strešné okná, pretože sa montuje na vnútornú stenu, na sadrokartónové ostenie, takže zaručene dokonale sedí a poskytuje účinnú ochranu. Sieťka proti hmyzu Dakea je vyrobená z vynikajúcich materiálov, hliníková lišta je kartáčovaná a sieťka je čierna sieťovina zo sklených vlákien, ktorá vďaka svojej konštrukcii vôbec neruší výhľad. Sieťka sa ľahko čistí a zároveň je odolná a pevná.

moskitiera okienna Dakea na owady w sypialni

Výrobok funguje na princípe závesu, je pohyblivý a, ako už bolo spomenuté, možno ho namontovať otočený o 180 stupňov, čo uľahčuje otváranie/zatváranie strešných okien s hornou kľučkou a s adaptérom ho možno použiť aj na doplnkové strešné okná. Keďže sieťka je umiestnená na vnútornom ostení, miestnosť sa dá pohodlne vetrať, preto je tou najpraktickejšiou verziou.

Sieťka proti hmyzu Dakea pre strešné okná prináša vážnu úľavu v každodennom živote. Poskytuje ochranu pred otravným hmyzom, umožňuje prúdenie čerstvého vzduchu, pričom strešné okná je možné využívať v ich plnej funkčnosti. Sieťka vyvinutá značkou Dakea je vynikajúcou voľbou z hľadiska spoľahlivosti, jednoduchej inštalácie a dokonalého prispôsobenia a okrem toho, že poskytuje maximálnu ochranu, je estetická a má 2-ročnú záruku. Nedovoľte hmyzu, aby narušil váš pokoj a pohodlie vo vašej domácnosti. Vyberte si sieťku proti hmyzu na strešné okná z ponuky Dakea a vychutnajte si príjemnú atmosféru bez obáv z vniknutia hmyzu.

Súvisiace články

Iní

TIPY NA UMIESTNENIE STREŠNÝCH OKIEN A STREŠNÝCH SVETLÍKOV

Strešné svetlíky a strešné okná môžu byť skvelým spôsobom, ako priviesť svetlo do vášho domova, ale ich umi... čítaj viac

Iní

Spôsoby Eliminácie Vonkajšieho Hluku

Vytvorenie pokojnej a tichej atmosféry môže byť výzvou pre každého majiteľa bytu alebo staviteľa. Ak máte h... čítaj viac

Iní

AKO ZLEPŠIŤ IZOLÁCIU DOMU?

Improving your home's insulation can be a great way to lower heating bills, reduce your carbon emissions, a... čítaj viac

Správy

SPOLOČNOSŤ DAKEA PRECHÁDZA NA BEZPLASTOVÉ OBALY

V spoločnosti Dakea je stredobodom všetkých aktivít udržateľnosť. Ako spoločnosť môžeme urobiť viac pre zác... čítaj viac

Profesionáli

NÁJDITE NAJLEPŠIE ŽALÚZIE PRE VÁŠHO ZÁKAZNÍKA

Máme pre vás dokonca aj konfigurátor príslušenstva, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa pre správnu veľkosť prísl... čítaj viac

Profesionáli Rooflight Size

SPRIEVODCA VEĽKOSŤOU STREŠNÝCH OKIEN: ZÍSKANIE IDEÁLNEJ VEĽKOSTI OKNA

Pri stavbe nového domu alebo pri prestavbe podkrovia má správna veľkosť strešného okna veľký vplyv na výsle... čítaj viac

DAKEA NOVINY

Ste profesionálny montážnik, dodávateľ alebo staviteľ domu? Zaregistrujte sa na odber našich DAKEA Novín ešte dnes, aby ste sa ako prví dozvedeli o nových produktoch, propagačných akciách a exkluzívnych ponukách.

V prípade všetkých Vašich ďalších otázok vyplňte náš kontaktný formulár na našej webovej stránke.